fizjoterapia

Zakres usług rehabilitacyjnych w centrum Medycznym VISUS

Nowości:

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metoda McKenziego (stopień A, B, C, D, E)

Terapia PNF – specyficzna i uznana na świecie metoda rehabilitacji Pacjentów z zaburzeniami w obrębie układu kostno-mięśniowego i nerwowego.

Szczegółowe informacje i zapisy: kliknij tutaj

Fizykoterapia – leczenie polegające na działaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie, jak: ciepło, drgania mechaniczne, pole elektryczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale, różnego rodzaju promieniowanie. Naszym Pacjentom oferujemy n/w terapie:

  • Elektroterapia i elektrostymulacja – zajmuje się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych (prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości). Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Elektroterapia Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych.
  • Ultradźwięki -fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz).Tkanka naświetlana tego typu falami podlega mikromasażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Mają działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie.
  • Fototerapia (światłolecznictwo) – promienie świetlne stosuje się w leczeniu: przewlekłych i podostrych stanów zapalnych, przewlekłych i podostrych zapaleniach stawów oraz zapaleniach okołostawowych, nerwobólach oraz zespołach bólowych, stanach po przebytym zapaleniu skóry i tkanek miękkich pochodzenia bakteryjnego
  • Laseroterapia – działa leczniczo i przeciwbólowo – wywołuje drgania atomów w naświetlanych komórkach i tkankach bez ich destrukcji. Promieniowanie laserowe przenika w głąb tkanek i wywołuje reakcję łańcuchową – przekazuje efekty zabiegu leczniczego głębiej, nawet do kilku centymetrów w głąb tkanek.
  • Krioterapia -„Leczenie zimnem”, w zabiegu tym wykorzystywane są temperatury -160 °C, uzyskiwane dzięki zastosowaniu azotu. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zabieg można stosować również u osób zdrowych uprawiających wysiłek sportowy wyczynowo lub rekreacyjnie jako metoda odnowy biologicznej.

Kinezyterapia – leczenie ruchem (ćwiczenia lecznicze lub ćwiczenia usprawniające – gimnastyka). Ruch i ćwiczenia ruchowe jako bodźce potrafią oddziaływać na cały nasz organizm, wpływają korzystnie na czynności wszystkich jego narządów i tym samym mogą choremu zwiększyć lub przywrócić pełną sprawność.

Masaże – zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki. Polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca.

Kinezjotaping – NOWOŚĆ – (Kinesiotaping) – inaczej plastrowanie dynamiczne – to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Metoda ta opracowana została przez Japończyka Kenzo Kase i stosowana jest przy bólach w stanach pourazowych, schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych.

W miejscach zmian chorobowych stosuje się przylepianie specjalnych plastrów o elastyczności 130-140%, które nie ograniczają ruchów. Są to plastry o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, nie zawierają leków przeciwbólowych ani przeciwzapalnych, nie uczulają, są odporne na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza.

Dzięki ich zastosowaniu zmniejsza się ból i obrzęk oraz szybciej wchłaniają się krwiaki. Plastry używane do kinezjotapingu mają różne kolory. Można je stosować przez kilka dni.

Rejestracja Centrum Medycznego “VISUS”                   

w Starachowicach, ul. Medyczna 3 (dawniej Hanki Sawickiej 3)

II piętro

Telefon:

041 274 13 66
  41 276 12 81

 ikona-rezerwacja-online

Szczegółowych informacji udziela rejestracja Centrum Medycznego VISUS ul. Medyczna 3 (II piętro)

CENNIK USŁUG

Rejestracja
Centrum Medycznego VISUS w Starachowicach

ul. Medyczna 3
(Dawniej Hanki Sawickiej 3)

Rejestracja do poradni odbywa się osobiście, telefonicznie, 
za pośrednictwem osób trzecich lub za pomocą rejestracji internetowej.

Godziny pracy

Pn.-Pt.: 7:00-19:00
So.: 8:00-14:00

Telefon

(041) 274 13 66 lub (041) 276 12 81

Mail

rejestracja.sawickiej@visus.org.pl