Innowacyjna metoda korekcji odstających uszu w CM VISUS

ODSTAJĄCE USZY są powodem kompleksów u wielu osób. W Centrum Medycznym VISUS korekcja odstających uszu jest wykonywana innowacyjną metodą polegającą na modelowaniu chrząstki małżowin usznych bez zakładania szwów na chrząstkę i bez przyszywania uszu do głowy. Po zabiegu nie ma możliwości "odskoczenia" uszu, czy przebijania przez skórę twardych szwów.

 

Metoda ta daje estetyczne i naturalne efekty, skraca okres gojenia i noszenia opaski do 2 tygodni po zabiegu.

 

Zabieg jest bezbolesny, gdyż wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym (jedynie w przypadku małych dzieci w znieczuleniu ogólnym).

 

Zabieg korekcji uszu jest dedykowany zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 5 roku życia.

 

Cięcie do operacji przeprowadzane jest na tylnej powierzchni małżowiny, więc jest niewidoczne lub mało widoczne (u mężczyzn). Na skórę zakładane są szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.

 

W pierwszym tygodniu po zabiegu Pacjent powinien odpoczywać, nie pracować, unikać wysiłku fizycznego i pochylania głowy.

 

Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz poznaje Państwa oczekiwania i przedstawia możliwości oraz przewidywane efekty. Przekaże Państwu również wskazówki dotyczące sposobu przygotowania się do zabiegu.